Musimy skruszyć sufity, bo tylko dzięki temu będziemy mogli pójść do przodu. Dlatego proponujemy wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników – mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Wyjaśnił, że na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3000 złotych. Na koniec 2023 roku – 4000 złotych. W 2021 roku ogromna część emerytów otrzyma dwie „trzynastki”, a rolnicy pełne dopłaty do hektara, na prawdziwie europejskim poziomie.

– Nam chodzi o realny dobrobyt. Musimy postawić przede wszystkim na wzrost płac i dochodów społeczeństwa – oznajmił.

Jak zaznaczył, Prawo i Sprawiedliwość ma plan i system wartości, którym się kieruje.

– Jest on skonstruowany wokół tego co najważniejsze – godności człowieka i jego życia. Cenimy wartości heroiczne. Dążymy do zwiększania poziomu równości. Człowiek musi mieć prawo do wolności, działania i współdecydowania – ocenił.

Była Premier Beata Szydło dodała, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło system, dzięki któremu Polacy mogą powiedzieć, że żyje im się lepiej.

– Służymy obywatelom. Dotrzymujemy słowa i to gwarancja tego, że nasze propozycje, o których dziś mówimy, tzw. Hat-trick Kaczyńskiego będą zrealizowane – oznajmiła.

Przypomniała, że wprowadzone programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki.

– Przyszłością Polski są najmłodsi, którzy wkrótce będą przejmowali odpowiedzialność za nasz kraj. Dlatego musimy wspierać rodziny. Nie wolno nam zmarnować dobrego czasu dla Polski. Musimy go jak najlepiej wykorzystać – stwierdziła.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że Rząd chce Polski nowoczesnej, ale także opartej o naszą tradycję, kulturę i wiarę.

– Jesteśmy gwarantem wiarygodności i dalszej realizacji naszego programu. Nasz sukces wziął się z naszej ciężkiej pracy, to wielki wysiłek Prawa i Sprawiedliwości – powiedział.

I dodał, że „dana jest nam przepiękna polska ziemia”.

– To zobowiązanie, którego nie możemy zmarnować. Musimy ten skarb rozwinąć, by rozkwitł jeszcze pięknej. Wybraliśmy dobrą, szczęśliwą przyszłość dla Polski i Polaków – spuentował.

pis.org.pl